Przeszczep tłuszczu w pośladki

Modelowanie pośladków tłuszczem

Pełne oraz jędrne pośladki są marzeniem wielu współczesnych kobiet. Pragną one posiadać zgrabną i zdrowo wyglądającą sylwetkę. To właśnie pośladki stanowią jedną z części ciała, która w istotny sposób wpływa na całościową ocenę wyglądu człowieka. Zabieg modelowania pośladków za pomocą własnego tłuszczu wykonywany jest coraz częściej. 

 

 

Kto może poddać się zabiegowi modelowania pośladków?

Dobrymi kandydatkami do przeprowadzenia zabiegu są kobiety, u których można zaobserwować nadmierne gromadzenie się tłuszczu nad i pod pośladkami. Powoduje to zaburzenie sylwetki tzw. „klepsydry”. Już sama liposukcja przeprowadzona w okolicach talii nad talerzem biodrowym, potrafi nadać pośladkom lepszy wygląd. Dodatkowe wypełnienie ich tłuszczem, w znaczący sposób przyczynia się do podkreślenia kobiecych kształtów.

 

Zasadniczym wskazaniem do modelowania pośladków jest oczywiście chęć dokonania korekcji tego rejonu ciała. Może to doprowadzić do rozwiązania problemu, którym jest zbyt mały rozmiar pośladków. Zabieg przeprowadzany jest również w celu zniwelowania asymetrii występującej między dwoma pośladkami pacjenta. Lipofilling pośladków może być również przydatny, w przypadku uzupełniania ubytków tkankowych, powstałych na skutek odniesienia przez pacjenta urazu w tej okolicy ciała.

 

 

Jak wygląda zabieg?

Pomimo faktu, iż modelowanie pośladków nie jest zabiegiem związanym z dużą inwazyjnością, podczas jego przeprowadzania stosowane jest znieczulenie. Przeważnie stosowane jest znieczulenie miejscowe, choć istnieje również możliwość przeprowadzenia procedury w znieczuleniu ogólnym.

 

Sam zabieg podzielić można na dwa etapy:

  • pobranie przeszczepianego materiału,
  • wprowadzenie uzyskanej tkanki tłuszczowej.

 

Materiał służący do modelowania pośladków, uzyskiwany jest w drodze przeprowadzenia liposukcji. Pobiera się go za pomocą specjalnych kaniuli, posiadających po kilka milimetrów średnicy. Miejsce, z którego pobrany zostanie tłuszcz, w przypadku różnych pacjentów może być całkowicie odmienne. Uzależnione jest to od ilości zgromadzonej tkanki tłuszczowej na wybranych fragmentach ciała. Dlatego też materiał może zostać pobrany zarówno z uda pacjenta, jak i jego brzucha.

 

Tkanka tłuszczowa uzyskana w drodze przeprowadzenia liposukcji, musi zostać poddana odpowiednim modyfikacjom. Odbywa się to poprzez proces wirowania, dzięki któremu nadaje się ona do przeprowadzenia kolejnej części zabiegu. Materiał zostaje wprowadzony do wnętrza pośladków przy pomocy niewielkich igieł. Skutkuje to tym, iż w obrębie pośladków nie pojawiają się żadne widoczne ślady, które mogłyby świadczyć o ingerencji w modyfikowanie tej okolicy ciała.

 

Sam zabieg trwa zazwyczaj kilkadziesiąt minut. Czas uzależniony jest przede wszystkim od tego, czy materiał pozyskiwany będzie z jednej, czy też z kilku okolic ciała. Po przeprowadzeniu całej procedury nie ma konieczności pozostawania w szpitalu. Pacjent może powrócić do domu jeszcze tego samego dnia.

 

 

Na jakie efekty można liczyć?

Najwidoczniejszym efektem jest oczywiście powiększenie rozmiaru pośladków. Oprócz tego nabierają one również lepszego kształtu, stają się pełniejsze i podnoszą się. Pozytywnym efektem jest także ujędrnienie ciała oraz poprawa jego elastyczności.

Uzyskane rezultaty są trwałe, pod warunkiem zachowania odpowiedniej masy ciała. Nie można zatem zapominać o samodzielnym dbaniu o linię po zabiegu.

 

Pierwsze efekty można zaobserwować już bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu. Ostateczny rezultat uzyskiwany jest jednak dopiero po upływie kilkunastu tygodni. Związane jest to z tym, że część materiału ulega procesowi obumierania. Dopiero w momencie, w którym dojdzie do integracji przeszczepionej tkanki tłuszczowej, ocenić można końcowy efekt lipofillingu pośladków.

 

Warto również pamiętać o tym, że tkankę przeszczepiać można jedynie w niewielkich ilościach. Szacuje się, iż jednorazowo używa się od 150 – 500 ml materiału. Z tego względu zabieg służyć ma głównie modelowaniu tej partii ciała, a efekt powiększenia najbardziej widoczny będzie w przypadku pacjentów posiadających małej wielkości pośladki. Ważne jest zatem zachowanie umiaru w oczekiwaniach, a także dostosowanie się do zaleceń lekarza przeprowadzającego zabieg.

 

 

Co się dzieje z pacjentem po zabiegu?

Tak jak w przypadku każdej ingerencji w organizm, wymagany jest czas potrzebny na rekonwalescencje. W przypadku modelowania pośladów za pomocą własnego tłuszczu, wynosi on zwykle około 2 tygodni. Najwięcej ograniczeń obowiązuje w okresie pierwszych 7 dni od przeprowadzenia zabiegu. W tym okresie pacjenci powinni unikać większego wysiłku fizycznego. Nie należy również korzystać z sauny lub też uczęszczać na basen.

 

U pacjentów mogą pojawiać się również różnego rodzaju obrzęki pośladków. Jest to jednak zjawisko zupełnie naturalne i stanowi konsekwencję przeprowadzonego zabiegu. Po upływie kilku dni problem ten samoistnie ustępuje. Nie ma więc żadnych problemów, by móc powrócić do swych codziennych obowiązków.

 

Ryzyko wystąpienia ewentualnych powikłań obserwowane jest niezwykle rzadko. Ważne jest również skorzystanie z usług profesjonalisty, który pozwoli ograniczyć możliwość ich pojawienia do minimum.

 

 

 

Synonimy:  przeszczep tłuszczu w pośladki, powiększanie pośladków z przeszczepem własnego tłuszczu, lipofilling pośladków,  wypełnianie pośladków własnym tłuszczem, powiększenie pupy tłuszczem własnym, wypełnienie pośladków swoim tłuszczem, augmentacja,  pośladki, lipotransfer tłuszczu w pośladki

 
error: Content is protected !!