Przeszczep tłuszczu – wargi sromowe

Przeszczep tłuszczu – wargi sromowe

Przeszczep tłuszczu do warg sromowych pacjentki należy do grupy zabiegów estetycznych żeńskich narządów płciowych. Powiększanie warg sromowych przeprowadzane jest przy wykorzystaniu własnej tkanki tłuszczowej. Decydują się na niego kobiety chcące poprawić wygląd tej okolicy ciała.

 

 

Dlaczego kobiety decydują się na tego rodzaju zabieg?

Przeprowadzenie zabiegu umożliwia poprawę komfortu współżycia seksualnego. Z upływem lat, wargi sromowe większe ulegają zmniejszeniu. Prowadzi to do wysuszenia warg sromowych mniejszych i powstawania mikrourazów, które prowadzić mogą do tworzenia się stanów zapalnych. Skutkiem może być odczuwanie dyskomfortu podczas zbliżenia z partnerem.

 

Najbardziej narażone są przede wszystkim kobiety charakteryzujące się dużą aktywnością. Zbyt małe wargi sromowe większe, nie będą dostatecznie chronić warg sromowych mniejszych przed wszelkiego rodzaju urazami mechanicznymi, do których może dochodzić na przykład podczas jazdy na rowerze, jazdy konnej lub też intensywnych ćwiczeniach fizycznych.

 

 

W jaki sposób przygotować się do przeprowadzenia zabiegu?

Każdy zabieg chirurgiczny wymaga posiadania wyników ściśle określonych badań. Podobnie wygląda to w przypadku przeszczepienia tłuszczu do warg sromowych pacjentki. Konieczne jest zatem wykonanie badania grupy krwi, morfologii, OB, poziomu glukozy na czczo, wskaźnika krzepnięcia krwi oraz poziomu elektrolitów.

 

 

Jak wygląda zabieg przeszczepienia tłuszczu do warg sromowych?

W celu modelowania warg sromowych, istnieje możliwość posłużenia się własnym tłuszczem. Pierwszym etapem procedury jest pobranie materiału, który zostaje następnie przygotowany do przeszczepu. W wyniku tego otrzymuje się tłuszcz bogaty w komórki macierzyste. Lekarz za pomocą cienkiej kaniuli dokonuje wprowadzenia materiału i odpowiednio rozprowadza go po całej powierzchni objętej zabiegiem. Efektem jest powiększenie warg sromowych oraz nadanie im odpowiedniej symetryczności i sprężystości. Sam zabieg trwa około 30 – 60 minut i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Po ustąpieniu znieczulenia, pacjentka może odczuwać niewielki dyskomfort. Może ona jednak powrócić do swoich codziennych czynności bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.

 

 

Efekty zabiegu

Widoczne efekty zwiększenia objętości warg sromowych, zauważalne są już w pierwszym tygodniu po przeprowadzeniu przeszczepu. Do największych zalet należą przede wszystkim takie kwestie jak:

  • nawilżenie i ujędrnienie warg sromowych większych,
  • przywrócenie ich naturalnej objętości, a także regularnych kształtów,
  • zmniejszenie dolegliwości, takich jak: suchość, swędzenie i otarcia sromu,
  • poprawa komfortu życia seksualnego.

 

 

Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Występują ściśle określone grupy kobiet, u których nie można przeprowadzić zabiegu. Należą do nich kobiety ciężarne, karmiące piersią oraz w trakcie miesiączki. Poza tym dyskwalifikujące jest również występowanie chorób, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, nowotwory, zaburzenia krzepliwości, skazy naczyniowe, infekcje skórne, choroby układowe tkanki łącznej.

 

 

Rekonwalescencja po zabiegu

Przez okres pierwszych dwóch tygodni od zakończenia zabiegu kobiety powinny unikać dużego wysiłku fizycznego oraz wykonywania gwałtownych ruchów. Czas powrotu do pełnej sprawności uzależniony jest w głównej mierze od stosowania się do zaleceń lekarskich, a także przestrzegania odpowiedniej higieny w miejscach intymnych. Powrót do aktywności seksualnej możliwy jest po upływie kilku tygodni i powinien zostać skonsultowany z lekarzem, który dokona oceny na podstawie bieżącego stanu zdrowia pacjentki.

 

Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej w dzisiejszych czasach stają się wśród kobiet zdecydowanie popularniejsze, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Kobiety są bardziej otwarte, natomiast higiena życia intymnego jest dla nich coraz ważniejsza. Tego rodzaju procedury nie są już tematem tabu ani powodem do wstydu. Ludzie otwierają się na możliwości, które daje medycyna i rozumieją, że warto je wykorzystywać w trosce o własne zdrowie, organizm i dobre samopoczucie.

 

 

 

Synonimy: Lipofilling,  pobranie i przeszczep tkanki tłuszczowej, lipotransfer, powiększenie warg sromowych, operacje plastyczne miejsc intymnych, transfer komórek tłuszczowych, odmłodzenie miejsc intymnych, powiększanie warg sromowych własnym tłuszczem.

 

error: Content is protected !!