Powiększanie piersi tłuszczem

Powiększanie piersi tłuszczem, czyli Autologiczny przeszczep własnej tkanki tłuszczowej.

Operacja powiększania piersi znajduje się w czołówce najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Niestety jest ona dość inwazyjna i może nieść ze sobą konsekwencje zdrowotne. Istnieje jednak inna metoda na poprawę wyglądu biustu, która pozwala na powiększenie piersi za pomocą własnego tłuszczu.

 

 

Lipomodeling piersi

Alternatywą dla kobiet, które nie są zadowolone z wyglądu swojego biustu, może być lipofilling. Oprócz osiągnięcia celu, którym jest powiększenie rozmiaru piersi, zabieg umożliwia również jednoczesne wyszczuplenie problematycznych miejsc. Stosowany materiał jest w pełni naturalny, może on zostać pobrany na przykład ze zbyt masywnych ud lub brzucha. Dzięki zastosowaniu tłuszczu, nie uzyskuje się wrażenia sztuczności, tak jak może mieć to miejsce w przypadku silikonowych implantów. W obecnych czasach kobiety stawiają przede wszystkim na naturalny kształt piersi oraz ich jędrność. Wszystko to sprawia, że tego rodzaju zabiegi zaczynają cieszyć się coraz większą popularnością.

 

 

Jak wygląda zabieg powiększania piersi tłuszczem?

Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, która umożliwi szczegółową ocenę ogólnego stanu zdrowia. Należy również wykonać szereg badań, takich jak: USG piersi, EKG, morfologia, a w uzasadnionych przypadkach nawet badanie genetyczne.

 

Pierwszym etapem zabiegu, jest przeprowadzenie liposukcji. Wykonuje się ją za pomocą specjalnych kaniul, którymi pobrany zostaje tłuszcz z organizmu. Materiał pobierany jest z miejsc, w których intensywnie się gromadzi. Mogą to być zarówno uda, brzuch lub okolica lędźwi. Pacjent poddany zostaje znieczuleniu ogólnemu, a następnie do organizmu wprowadza się specjalny roztwór, którego celem jest zmiękczenie tłuszczu oraz spowodowanie obkurczenia naczyń krwionośnych. W kolejnym etapie na skórze wykonane zostają nacięcia, przez które odprowadzany jest tłuszcz.

 

W momencie kiedy tkanka jest już pobrana, musi zostać odpowiednio przygotowana. W tym celu zostaje odwirowana, co skutkuje tym, że woda oraz obumarłe komórki zostają odseparowane od pełnowartościowych komórek tłuszczowych i komórek macierzystych.

 

Tak przygotowany materiał pozwala na przejście do ostatniego etapu, którym jest przeszczep tłuszczu. W tym celu pod skórę wprowadzona zostaje bardzo cienka kaniula, która wprowadza tłuszcz w płaszcz tłuszczowy okalający gruczoł oraz w okolicę mięśnia piersiowego większego. Co ważne zabieg nie pozostawia na piersiach żadnych widocznych śladów i jest on przeprowadzany w całości podczas jednego dnia. Jednorazowy lipotransfer może powiększyć biust o jedną miseczkę. Naturalnie istnieje również możliwość uzyskania większego rozmiaru piersi, jednak w tym celu należy przeprowadzić zabieg kilkukrotnie. Powodem tego stanu rzeczy jest fakt, iż wprowadzenie zbyt dużej ilości tłuszczu jednorazowo, może spowodować jego nierównomierne rozłożenie.

 

 

Przeszczep tłuszczu do piersi – Jakich efektów można oczekiwać?

Lipofilling piersi przede wszystkim powoduje powiększenie biustu. Nie jest to jednak jedyny efekt przeprowadzonego zabiegu. Skutkiem jest również ich ujędrnienie oraz naturalny wygląd. Podczas zabiegu piersi są również modelowane, co pozwala zniwelować ich asymetrię. Korzystne zmiany można zaobserwować również w miejscach, z których pobrany został materiał do przeszczepu.

 

 

Trwałość efektów

Duża liczba pacjentek rozważających przeprowadzenie zabiegu obawia się o trwałość efektów. Użyty materiał, w postaci własnej tkanki tłuszczowej może zostać metabolizowany. Obawy są uzasadnione, ponieważ żywotność przeczepionych komórek kształtuje się pomiędzy 40 a 60%. W znaczący sposób zmniejsza to efekt powiększenia biustu.

 

Trwałość przeszczepu zależy jednak od wielu czynników, do których zaliczyć można:

  • technika pobrania tłuszczu,
  • technika obróbki materiału,
  • sposób podania,
  • dodatkowe zabiegi.

 

Istotną kwestią jest również skorzystanie z usług dobrego specjalisty, który posiada doświadczenie w wykonywaniu przeszczepów tkanki tłuszczowej. Pozwoli to na osiągnięcie zadowalających efektów oraz zapewni bezpieczeństwo dla pacjenta.

 

Sposobem na zwiększenie przeżywalności komórek tłuszczowych jest przeczepienie ich wraz z komórkami macierzystymi. Pozwala to na zwiększenie współczynnika przeżywalności nawet do 90%.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg lipofillingu, jak każdy zabieg chirurgiczny, nie może zostać przeprowadzony u każdej osoby. Obowiązuje szereg przeciwwskazań, do których w szczególności zaliczyć można m.in.: cukrzycę, problemy kardiologiczne, wirusowe zapalenie wątroby, niedoczynność tarczycy lub zaburzenia krzepliwości krwi.

 

Własna tkanka tłuszczowa jest najlepszym naturalnym wypełniaczem. Tego rodzaju materiał z pewnością będzie dobrze tolerowany przez organizm, a uzyskany efekt będzie długotrwały. To świetna alternatywa dla kobiet, które jednocześnie mogą powiększyć biust i przeprowadzić zabieg liposukcji. Wszystko to pozwala kobiecie na identyfikowanie się jako osoba atrakcyjna. Znajduje to również odzwierciedlenie w zwiększeniu pewności siebie oraz pozytywnym myśleniu.

error: Content is protected !!